mod_vvisit_counterW tym miesiÄ…cu896

Online (w ciÄ…gu 20 minut): 2
Twój IP: 3.15.190.144
Dzisiaj: 23 Kwi 2024

Mija już ponad cztery lata od kiedy nasz Klub pojawił się ze swoją stroną w Internecie. Pod adresem www.unikat.w8w.pl można było przeczytać informacje na temat działalności naszego Klubu oraz organizowanych przez nas  wystawach i spotkaniach kolekcjonerskich. Przez ten czas mieliśmy 4400 odwiedzin naszej strony. Z doświadczenia wiemy, że strona przyczyniła się do zintegrowania lokalnego środowiska kolekcjonerskiego. Wiele osób odwiedzających stronę zostało później członkami Naszego Klubu.

Przed uruchomieniem strony nasz Klub liczył 23 członków (stan na 31 grudnia 2007 roku). Od tego czasu wiele się zmieniło. Klub zyskał nazwę UNIKAT, zostało wybrane logo klubu. Największa zmiana miała miejsce w 2010 roku. Wtedy to bowiem wspólnie ze stowarzyszeniem zwykłym PRZYJAZNA GMINA założyliśmy stowarzyszenie rejestrowe, które otrzymało nazwę Stowarzyszenie UNIKAT-PRZYJAZNA GMINA. W dniu 2 czerwca 2010 roku zostaliśmy zarejestrowani w KRS-ie pod numerem 0000357883. Do chwili obecnej Klub nasz, działając już w ramach Stowarzyszenia, ma na swoim koncie m.in. wydanie pierwszych w historii monet lokalnych związanych z naszym regionem: Dukata Ostrołęckiego i Talara Kurpiowskiego (2011 rok), zorganizowanie dużej wystawy w Muzeum Kultury Kurpiowskiej poświęconej 30-rocznicy Wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce (2011 rok), wydanie dwóch pocztówek upamiętniających uroczyste otwarcie Mauzoleum Powstania Listopadowego w Ostrołęce (2012 rok).
Dzięki tym działaniom a także zaangażowaniu Członków w rozpropagowanie idei kolekcjonerstwa Klub nasz liczy już 70 członków (mamy w naszych szeregach m.in. osoby z Warszawy i Krakowa).
Biorąc pod uwagę ciągły, dynamiczny rozwój naszego Stowarzyszenia i Klubu podjęliśmy decyzję o modernizacji naszej strony. Niestety była konieczna też zmiana adresu. Poprzednią stronę prowadziliśmy w html-u. Była ona bardzo pracochłonna oraz sprawiała wiele kłopotów technicznych. Z tego względu nową stronę założyliśmy już w posługując się bardziej nowoczesnymi systemami. Efekty tego mają Państwo przed sobą.
Równocześnie powstała też nowa strona Stowarzyszenia pod adresem www.stowarzyszenie-ostroleka.cba.pl, a także strona trzeciej sekcji naszego Stowarzyszenia – sekcji twórców ludowych o nazwie Grupa RADOSNA TWÓRCZOŚĆ www.radosna-tworczosc.cba.pl.
Z tego miejsca zachęcam wszystkich naszych klubowiczów do redagowania tej strony. Chętnie zamieścimy tu informacje na tematy związane z kolekcjonerstwem: o ciekawych wystawach, miejscach, nowych zdobyczach kolekcjonerskich, problemach i refleksjach itp. Materiały można dostarczyć na niedzielną giełdę kolekcjonerską. Giełdy odbywają się w każdą I i III niedzielę miesiąca o godz. 11 na ul. Hallera 13 (I piętro) w Ostrołęce. Materiały można wysłać też na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Gorąco zachęcam wszystkich do  aktywnego udziału w życiu naszego Klubu i Stowarzyszenia oraz wizyt na naszych stronach.