Twój IP: 3.142.250.114
Dzisiaj: 24 Kwi 2024

Członkowie OKK Unikat nie narzekają na brak zajęcia: giełdy, festyny to niejako chleb codzienny kolekcjonerów. Ale od czasu do czasu zdarza się też, że są zapraszani do różnych miejsc, żeby poopowiadać o swoim hobby. Z takiego zaproszenia niedawno skorzystał Staszek Orłowski (jeden z aktywniejszych członków klubu), który kolekcjonerstwem zajmuje się praktycznie odkąd tylko pamięta.
Dwa z czterech spotkań odbyły się 18 maja, w Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu. Jedno dotyczyło kolekcjonowania komiksów, drugie autografów. I, mimo że czas na każde z tych spotkań był mocno ograniczony (jedna godzina lekcyjna…), to opowiadającemu udało się zainteresować słuchaczy swoją pasją – do tego stopnia, że niektórzy z uczniów uciekli z kolejnej lekcji, by być na obydwu spotkaniach :) Młodzież uważnie słuchała o historii komiksu na świecie i w Polsce, oraz o tym, jak kolekcjonować autografy. Z błyskiem w oku i niekłamanym zainteresowaniem oglądano także przyniesione na spotkanie komiksy czy segregatory z autografami.
Prosto z gimnazjum Staszek przeniósł się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu, gdzie miał przyjemność spotkać się z uczniami szkoły podstawowej. Tu ramy czasowe nie były aż tak silnie ograniczone i można było dokładnie opowiedzieć o kolekcjonerstwie, odpowiadając jednocześnie na mnóstwo pytań, zadawanych przez dzieci. Tu także przyniesione przedmioty cieszyły się dużym wzięciem i ciężko było namówić dzieci do powrotu do szkoły.

Po rzekuńskim „hat-tricku” kilka dni odpoczynku, a po nich kolejna prelekcja. Czwarte spotkanie miało miejsce 04 czerwca, podczas Nocy Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce. Mimo późnej pory (ok. 22.00) nikt nie zasnął ;) Tu publicznością były praktycznie same osoby dorosłe, ale widać było, że nikt nie nudził się, słuchając anegdot z długich lat stażu kolekcjonerskiego Staszka, a pokazywane autografy długo krążyły z rąk do rąk.
Foto: MBP w Ostrołęce i archiwum prywatne