Twój IP: 35.171.22.220
Dzisiaj: 28 Mar 2024

Ostrołęka ©  2012-2023

Czwarta edycja historycznej gry miejskiej „Ostrołęka 1831 – Utracony skarb” stała się nietypowym wydarzeniem dla naszego Ostrołęckiego Klubu Kolekcjonerów  „Unikat”. Był on współorganizatorem wspomnianej gry miejskiej wraz z Muzeum Kultury Kurpiowskiej oraz wieloma innymi instytucjami i organizacjami. Gra ta odbyła się 1 X 2016 r., a jej motywem przewodnim stał się tytułowy skarb (przedmioty z powstania listopadowego), którego odnalezienie stało się głównym celem uczestników wspomnianej gry. Podczas swoich poszukiwań na terenie całego miasta poznawali oni nie tylko losy powstańców listopadowych, dzieje polskich pamiątek narodowych, ale i historię, zakątki naszego miasta. Było to nie małe grono uczestników, ponieważ w grze wzięło udział aż 168 osób w 41 zespołach o przeróżnych nazwach. Stawiali oni czoła wielu trudnym zadaniom i rozwiązywali zagadki. Spośród nich, jedno było do zrealizowania w zorganizowanym przez OKK „Unikat” -  punkcie w Parku Miejskim. W tym punkcie o nazwie „Park” uczestnicy gry miejskiej mieli niełatwe zadanie, polegające na dokładnym opisaniu oraz narysowaniu rewersu i awersu monety 3 grosze polskie z czasów powstania listopadowego (1831). Uczestnicy gry włożyli sporo zaangażowania i inwencji w realizację w/w zadania. Powstało wiele mniej lub bardziej szczegółowych rysunków oraz opisów omawianej monety 3 – groszowej. Zostały one poddane ocenie naszych klubowiczów. W ten sposób przez nasz punkt gry przewinęło się wiele drużyn, które otrzymały dość  zróżnicowaną punktację za realizację zadania. Poza omawianym punktem „Unikat” zorganizował też mini wystawę zbiorów kolekcjonerskich przy Mauzoleum Powstania Listopadowego. Znalazły się  na niej monety, numizmaty, karty telefoniczne, guziki i kapsle o tematyce historycznej. Silnie zaakcentowaliśmy  więc  naszą obecność w trakcie gry miejskiej.