Twój IP: 3.80.131.164
Dzisiaj: 28 Mar 2024

Ostrołęka ©  2012-2023

I kolejny rok za nami, i znów minął tak szybko, że aż trudno uwierzyć… Tak niedawno planowaliśmy, co chcemy zrobić w 2016, a teraz czas myśleć, czego dokonamy w 2017 roku.
Jednak, zanim stary rok dobiegł końca, ponownie spotkaliśmy się na corocznym „opłatku”, który tym razem był 18 grudnia. Szkoda, że nie wszyscy mogli dotrzeć, ale liczymy na to, że przed Wielkanocą frekwencja będzie stuprocentowa. (Zobacz zdjęcia z Wigilii w naszej Galerii)
Koniec roku to także czas wszelkiego rodzaju podsumowań – my również pokusiliśmy się o krótki przegląd tego, co udało się zrobić w minionym roku.
Jak co roku byliśmy obecni na przeróżnych imprezach, które odbywały się w naszym mieście: festynach, świętach itp. Tym razem udało nam się odwiedzić 12 takich imprez, gdzie mogliście Państwo znaleźć nasze zielone namioty.
Nie omieszkaliśmy także odwiedzić innych miast: mieliśmy swoje stoisko w Płocku, Ostrowi Maz., Spale, Piotrkowie Trybunalskim, Mławie, Nowogrodzie, Siedlcach, Łodzi czy Łomży. Wszędzie tam promowaliśmy działalność naszego stowarzyszenia, a nawiązane kontakty na pewno zaowocują miłą dalszą współpracą.
Ale wyjazdy to nie tylko obecność na giełdach kolekcjonerskich – czasami trzeba też odpocząć i jechać po prostu na wycieczkę. W 2016 r. udało nam się odwiedzić Białystok, Kiermusy i Tykocin. Gdzie udamy się w tym roku, to kwestia planów i decyzji, które musimy podjąć już niedługo.
Mieliśmy także przyjemność zorganizować kilka wystaw. Dwie z nich (poświęcone walkom Polaków o wolność i niepodległość, w tym kampanii wrześniowej oraz Józefowi Piłsudskiemu) zorganizowane zostały w Warszawie, dzięki staraniom naszym ludzi w stolicy. Pozostałe (zbiorów związanych z historią 5 Pułku Ułanów Zasławskich, autografów, symboliki Orła Białego czy skarby przyrody w zbiorach kolekcjonerskich) można było obejrzeć w Ostrołęce. W przyszłym roku także postaramy się zorganizować kilka wystaw.
Oczywiście nie mogło obyć się bez prelekcji, które od jakiegoś czasu na stałe weszły do kalendarza pracy stowarzyszenia, a zwłaszcza kolekcjonerów. Najwięcej, bo aż 5 z nich, dotyczyło kolekcjonowania autografów i komiksów; dwie dotyczyły pamiątek po 5 Pułku Ułanów Zasławskich; po jednej zaś: skarbów przyrody w zbiorach kolekcjonerskich i symboliki Orła Białego. Zainteresowanie tego typu spotkaniami daje nadzieję, że i w roku 2017 uda się zaprezentować wszystkim chętnym część zbiorów kolekcjonerskich, które posiadają kolekcjonerzy z naszego klubu.
Poza „stałymi punktami programu”, mieliśmy przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w organizacji gry miejskiej: „Ostrołęka 1831 – Utracony skarb”. W jej ramach prowadziliśmy jeden z punktów, do którego mieli dotrzeć uczestnicy i  zorganizowaliśmy wystawę zbiorów kolekcjonerskich.
Nie należy także zapominać o tym, że w ubiegłym roku spotykaliśmy się na 20 giełdach kolekcjonerskich i dwóch spotkaniach świątecznych.
To, w takim telegraficznym skrócie, wszystko, czego udało się dokonać w 2016 roku. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby poczytać więcej na ten temat, to odsyłamy do artykułów, które są na naszej stronie.
Życzymy wszystkim cudownego Nowego Roku i do zobaczenia na wystawach, prelekcjach, festynach…