Twój IP: 3.238.235.155
Dzisiaj: 16 Maj 2021

Zbiory kolekcjonerskie ponownie zawitały w bibliotece, i to nie jeden raz. Współpraca między naszym Stowarzyszeniem a Miejską Biblioteką Publiczną w Ostrołęce trwa już od jakiegoś czasu, a jej efektem są spotkania takie jak te, opisane poniżej.
Pierwsze z nich miało miejsce 12 maja br., a jego bohaterem była kolekcja autografów, zebrana przez Staszka Orłowskiego. Spotkał się on z uczniami SP Nr 6 w Filii Nr 3 MBP, przy ul. Korczaka. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały prelekcji nt. kolekcjonowania podpisów sławnych ludzi i zadawały mnóstwo pytań. Prawdziwy entuzjazm wzbudziły zdjęcia kolekcjonera ze znanymi osobami, zwłaszcza z tymi dobrze znanymi młodym ludziom, jak. np. Margaret. a oglądaniu przyniesionych segregatorów z autografami nie było końca i dzieci z prawdziwym żalem opuszczały zaciszną bibliotekę.
Drugie spotkanie odbyło się przy okazji Nocy Bibliotek, która zorganizowana była w 3 czerwca w głównej siedzibie MBP przy ul. Głowackiego. Na tę okazje Staszek przygotował zbiory związane z Ostrołęką. Przypinki, magnesy, breloczki i inne drobiazgi zapełniły kilka gablot, a rozwieszone na sznurku kilkaset proporczyków przyciągało wzrok już od wejścia.
Mimo dość późnej pory (spotkanie z kolekcjonerem rozpoczęło się ok. 22.30) całkiem spore grono osób pozostało, by posłuchać o kolekcjonerskiej pasji, związanej z naszym miastem. Również po spotkaniu praktycznie wszyscy zostali ,żeby przejrzeć albumy z ostrołęckimi pocztówkami i pozostałe wyeksponowane przedmioty.
(foto: MBP Filia Nr 3)