W lipcu, po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, powróciliśmy wreszcie do organizacji giełd. Zastanawialiśmy się co prawda, czy już zaczynać – ale skoro powoli luzowane są różne obostrzenia, to czemu nie? Zgoda Sanepidu i Spółdzielni na ich organizację jeszcze utwierdziła nas w przekonaniu, że jeśli nie teraz, to kiedy?

I tak 5 lipca duża sala w OSM Lokator ponownie, jak zwykle w normalnych czasach, wypełniła się grupką osób zainteresowanych kolekcjonerstwem. Co prawda odbyło się to przy reżimie sanitarnym – obowiązkowe przeczytanie regulaminu giełdy, dezynfekcja rąk, maseczki na twarzach. Ale pod tymi maseczkami można było wyczuć uśmiechy radości, że wreszcie można spotkać się z dawno nie widzianymi kolegami, powymieniać czy pochwalić, co udało nam się zdobyć do kolekcji „w czasach zarazy” :)

Druga giełda, 19 lipca, była bliźniaczo podobna do pierwszej – nadal w maseczkach, nadal przy zapachu płynu, którym dezynfekowane były nie tylko dłonie, ale także blaty stołów, wyłączniki światła czy klamki. I nadal z nadzieją, że już niedługo wszystko wróci do normy i będzie można organizować spotkania w większym gronie, bez tych wszystkich niezbędnych obecnie środków ostrożności. A zależy nam na tym, żeby wszystko jak najszybciej było jak dawniej, bo wprawdzie zrezygnowaliśmy z organizacji Kolekcjonerskiej Giełdy Różności na wiosnę, ale wciąż nie poddajemy się, jeśli chodzi o edycję jesienną :)

A że wieść o planowanych spotkaniach po przerwie rozprzestrzeniła się także w mediach, to dzięki temu możemy podrzucić linki ze zdjęciami do pooglądania, jak teraz wyglądają spotkania OKK Unikat:

https://www.eostroleka.pl/ostrolecka-gielda-kolekcjonerska-wrocila-po-covidowej-przerwie-zdjecia,art79541.html?fbclid=IwAR2ulsOexZDC3zqgs _jKLTYLCxOwCxAcvqt_R5JqbxpxYQpAoDq6CVAPZL4